Mobirise


Toho času jsem energetická terapeutka a pomáhám klientům v nalezení příčiny jejich bolestí a problémů. Prostřednictvím masáží ukazuji lidem, jak se dostat ven ze svého zacyklení (negativní smyčky).

Mgr. Marie Soušková

energetická terapeutka a masérka

A jak jsem ke svému poslání dospěla?
V dětství jsem se věnovala vrcholovému sportu a po onemocnění mononukleózou, která vznikla z přetížení fyzického i psychického. Během přípravy na mezinárodní soutěž, jsem do sebe vpustila vir EB. Dříve si s touto nemocí nevěděli rady a nacpali do mne vysoké dávky antibiotik. Dříve se probiotika po léčbě antibiotiky nepodávala. Výsledkem této léčby, byla zničená játra… A zde ve 13 letech končí má kariéra sportovkyně.

Právě zde má důvěra v lékaře pohasla
a přidala jsem se na stranu Voltaiera (1694-1778):

,,Lékaři předepisují léky, o nichž toho málo vědí,
proti nemocem, o nichž vědí ještě míň,
lidem o kterých nevědí vůbec nic“.


Jak příznačné, platné i pro dnešní virovou dobu (2020-2021), přijímáme očkování, o kterých málo víme... Někdy je lepší nevědět. 
Ve svém dětství se stávám svým vlastním lékařem a dobrovolnou sestrou Červeného kříže. Učím se a daří se mi. Játra se regenerují.
V šestnácti začínám s párovým tancem. Játra jsou zdravá! Protančila bych celý život…

V roce 1983 jsem dostudovala Gymnázium v Benešově u Prahy. Pokračovala jsem na PedF UK Praha. Po 17. letech praxe ve školství a života plných zvratů, nevyspání, roli vedoucí učitelky, nedostatku času pro sebe, pomoci druhým a rodině... Prostě opět přehršel dlouhodobého fyzického a psychického napětí. Měla jsem pocit, že vše musím zvládnout sama! Byl to pro mne podvědomý zničující proces. Zase jsem šla do bezmoci a tentokrát do autoimunitního onemocnění. Co vše si člověk v životě přihraje, aby pochopil a život uchopil s vděčností a pokorou. Jak to v životě může být ještě lepší, než je?

Díky rychlému nástupu psychosomatického onemocnění, a dle lékařů bez šance na uzdravení, jsem se musela vzdát svého povolání a našla své poslání. "Dát sobě i jiným naději na uzdravení i z takzvaně nevyléčitelného.“

Takto jsem byla motivována si pomoci z bezmoci sama. Nejdříve jsem si udělala kurzy masáží. Velmi mne bavila anatomie těla a cítila jsem, že potřebuji pochopit příčiny nemocí i bolesti, pochopit celkové fungování našeho těla a každé jeho buňky... Vnímat, jak k nám tělo promlouvá... To jest duchovní příčiny nemocí. Začala jsem studovat Přírodní a Čínskou medicínu v Praze (2010-2015). Prošla jsem si iridologií, reflexologií, tuinou, akupunkturou, akupresurou a také výukou energetických léčení, využití meridiánového systému. Seznámila jsem se s čakrovým systémem a velmi mne zaujala terapie vůněmi. Ti, co po Covidu ztratili čich, si musí na terapii počkat. A nebo si vyřešit příčinu své ztráty. Studovala jsem byliny naše i cizí, výživu - dietologii, astrologii, homeopatii, Wu Yun Liu QI-roční kurz a podobně.

Hledání mého záměru nebralo konce… A tak jsem absolvovala 6 kurzů metody RUŠ. Nyní si studuji online výuku u Norberta Synčáka. Prostě neustálé sebevzdělání se stalo mou vášní. Začala jsem vést semináře o lymfatickém systému a nyní mne zaujala i mikrobiota a mikrobiom střev. Dnes už víme, že naprostá většina nemocí moderní doby pochází z poškození střevní mikroflóry.

Otázkou je, proč jsme poškození sliznic dopustili? Možná z nedostatku sebelásky? Nebo bezpodmínečné lásky? Zatím můj závěr z letitých zkušeností je, že pravá příčina nemocí vychází z naší podvědomé mysli a je spojena s neuměním vědomého prožívání našich emocí.
Vzhledem k tomu, že každý jsme originál, tak neexistuje stejná léčba na jednu bezmoc (takzvanou nemoc).

Vždy je potřeba nahlížet na člověka jako celek a jedinečnou bytost, v jeho prostoru a čase, ve kterém se pohybuje.
Tak také činím ve své praxi. 

© Adenium-masáže 2021
(v 1.0)

This website was started with Mobirise